Aby ułatwić Wzajemny kontakt z „Biegłymi Detektywami” (biurem detektywistycznym), wyszczególniliśmy często pojawiające się pytania zadawane przez naszych Klientów.
Generalnie – NIE, ale dopuszcza się wyjątki działając na zlecenie. Bardzo istotnym elementem, jest nie przekroczenie legalności prawnej podejmowanych działań, gdyż dowód taki w procesie podlega odrzuceniu, a sprawca osądzeniu. Zleceniodawca nawet może być posądzony o przestępstwo podżegania. Dlatego też warto współpracować z odpowiedzialnymi ludźmi, którzy podejmują ryzyko, ale i wiedzą gdzie się zatrzymać.
Tak, skuteczny detektyw do takich informacji dotrze. Lecz odpowiedzialny detektyw nie udostępni bezpośrednio dla swojego Klienta takich informacji jak billing czy treść sms’ów danej osoby. Takie informacje mogą być wykorzystywane w sprawie, nie dla samej sprawy/zlecenia.
Tak, to specjalne uprawnienie, jakie posiada licencjonowany detektyw prowadzący legalnie działające biuro detektywistyczne (art. 8 Ustawy o usługach detektywistycznych). Warunkiem koniecznym przetwarzania danych osobowych bez zgody osób ich dotyczących, jest konkretne zlecenie detektywistyczne oraz pisemne potwierdzenie jego zawarcia (umowa na świadczenie usług detektywistycznych).
Umowa zawierana z detektywem najczęściej spotykana jako umowa zlecenia, w ramach której detektyw podejmuje się działania w celu dostarczenia Zleceniodawcy określonych informacji. Umowa z biurem detektywistycznym zawiera m.in.:
Dobra umowa na usługi detektywistyczne to taka umowa, która traktuje obie jej strony w sposób równy i partnerski. Zatem dobra umowa na usługi detektywistyczne:
Tak, forma pisemna jest koniecznością ustawową, i bez zawarcia umowy na piśmie, detektyw nie może rozpocząć realizacji zlecenia.
Ustawodawca zadbał aby taka forma dawała gwarancje i chroniła prawnie wszystkie strony.
+48 502 905 100